Srebrny jubileusz 25-lecie Klubu Sportowego Kotwica Korczyna

• autor: JaroMaro, 2016-07-15 09:56

Jubileusz 25-lecia, Klub Sportowy Kotwica Korczyna  świętował 26 czerwca br. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez księdza proboszcza Edwarda Sznaja w intencji założycieli, działaczy i zawodników klubu. Następnie przy licznie zgromadzonej publiczności na klubowym stadionie, najpierw minutą ciszy uczczono zmarłych piłkarzy i działaczy a następnie piłkarze Kotwicy zagrali towarzyski mecz z zaprzyjaźnioną drużyną Bruk-Bet Termalica Nieciecza, które zakończyło się remisem 1:1.
Kolejnym punktem jubileuszu było spotkanie piłkarskich pokoleń w Domu Strażaka w Korczynie. Spotkanie rozpoczął Wojciech Tomkiewicz dyrektor Ośrodka Kultury, a następnie Jan Rogalski, prezes Kotwicy Korczyna powitał zgromadzonych. Przedstawił także krótki rys historyczny Klubu. We wspomnieniach nie zabrakło nazwisk byłych i obecnych piłkarzy, działaczy oraz ważnych dla klubu postaci i darczyńców. Podziękował także osobom zaangażowanym w działalność i rozwój klubu, zawodnikom. Była to także okazja do spotkania się po latach wielu osób, zasłużonych dla rozwoju i popularyzacji piłki nożnej w Korczynie.
 Z ramienia Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej swoją obecnością uroczystość uświetnili Wiesław Lada – wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Bogusław Szczurek – przewodniczący Komisji Odznaczeń Podkarpackiego ZPN, Robert Pieszczoch – sekretarz Podkarpackiego ZPN. OZPN w Krośnie reprezentowaliAndrzej Włodarski – sekretarz i Grzegorz Michalski – przewodniczący Wydziału Dyscypliny. Władze samorządowe reprezentowali, Adolf Kasprzyk – wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego, Jan Zych – Wójt Gminy Korczyna, Janusz Pojnar – Zastępca Wójta Gminy Korczyna, Władysław Pelczar – Przewodniczący Rady Gminy w Korczynie, Artur Stodolak – Dyrektor Zespołu Szkół w Korczynie, Jan Rogalski – Prezes Klubu Sportowego Kotwica Korczyna, Jerzy Kwolek – Prezes KKS Dwór Kombornia, Wacław Domański – Prezes Rotaru Węglówka.
 Na początku wszyscy otrzymali zestaw upominków z okazji 25-lecia klubu (proporczyk, medal, książka, dyplom), a zasłużeni działacze zostali uhonorowani odznakami Polskiego Związku Piłki Nożnej i Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie. Z okazji jubileuszu klub otrzymał okolicznościową paterę z Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Z okazji tego sportowego święta powstała 65 stronicowa książka. Autorami są Przemysław Morańda, Tomasz Okoniewski i Jan Rogalski. Pozycja ta opisuje historie piłki nożnej w Korczynie, zawiera także wiele fotografii oraz informacji sportowych. W części artystycznej wystąpiły: Paulina Półchłopek, Gabriela Kmon oraz Martyna Moskal
Klub otrzymał także okolicznościową paterę ze szkła z Podkarpackiego .Związku Piłki Nożnej. Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, z okazji jubileuszu, przyznał odznaczenia ZASŁUŻONY DLA PODKARPACKIEGO ZPN. Otrzymali je:
Brązową: Artur Bargieł, Tomasz Paradysz, Przemysław Morańda, Grzegorz Białogłowicz, Patryk Fryc, Piotr Gazda, Tomasz Gembicz, Andrzej Prajzner, Wojciech Tomkiewicz, Konrad Urbanek, Robert Gorzynik, Adam Gazda, Bartłomiej Gazda, Paweł Gazda, Konrad Gonet, Grzegorz Rogalski, Konrad Słowik, Tomasz Kolasiński.
Srebrną: Grzegorz Gazda, Janusz Chuchra, Józef Pawlik, Adolf Kasprzyk, Henryk Słowik, Jan Supel, Tadeusz Winiarski.
Złotą: Roman Wilusz, Władysław Okoniewski, Mieczysław Wajda
Honorową: Jan Wnęk.
Złotą honorową odznakę Polskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał  - Jan Winiarski.

Tekst: Przemysław Morańda

Zdjęcia z jubileuszu na Korczyna24.pl, Korczyna.pl oraz na TerazKrosno.pl