Plebiscyt.

• autor: JaroMaro, 2015-01-07 18:42

Trwa XIV plebiscyt na najpopularniejszych sportowców, trenerów i działaczy powiatu krośnieńskiego w 2014 roku. Wśród nominowanych jest m.in. dwukrotny olimpijczyk z Vancouver i Soczi, biathlonista Łukasz Szczurek, obecnie mieszkaniec Korczyny, Ewelina Marcisz, reprezentantka Polski w biegach narciarskich, w tym sezonie startująca w zawodach Pucharu Świata, także mieszkanka Korczyny oraz utytułowany karateka, członek kadry Polski Kryspin Paradysz z Korczyny występujący także w juniorach Kotwicy Korczyna.
O tytuł najpopularniejszego trenera w plebiscycie ubiega się Robert Gorzynik - trener Kotwicy Korczyna, a o tytuł najpopularniejszego działacza sportowego walczy Jacek Pinkowicz - prezes LKS Iskra Iskrzynia.

Prezentujemy Państwu sylwetki uczestników Plebiscytu z gminy Korczyna i zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w głosowaniu.

TRENER

Robert Gorzynik - trener Kotwicy Korczyna
przed laty piłkarz, a także trener krośnieńskich Karpat i Galicji Cisna. Poza tym były zawodnik Stali Sanok i Czarnych Jasło. Od kilku lat szkoleniowiec seniorów Kotwicy Korczyna, z którą trzykrotnie: w 2009, w 2011 i w 2014 roku awansował do klasy okręgowej. Ponadto nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Iwoniczu. Żonaty, ma czwórkę dzieci.

DZIAŁACZ SPORTOWY

Jacek Pinkowicz - prezes LKS Iskra Iskrzynia
Prowadzony przez niego klub sportowy w sezonie 2010/2011 zgłosił drużynę seniorów do rozgrywek a w sezonie 2011/2012 także drużynę juniorów. W sezonie 2013/2014 drużyna seniorów awansowała do klasy B. Obecnie po pierwszej rundzie drużyna Iskry Iskrzynia jest liderem w B klasie. Bardzo oddany swojej pasji, związany z piłką nożną od dzieciństwa.

SPORTOWCY

Łukasz Szczurek – mieszkaniec Korczyny, biathlon
Członek kadry Polski, Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Soczi, 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach (marzec 2014), 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w Dusznikach Zdroju (marzec 2014), 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w biathlonie na nartorolkach w Dusznikach.

Ewelina Marcisz – mieszkanka Korczyny, narciarstwo biegowe
Członkini kadry Polski, 1 miejsce w Pucharze Polski „Beskidy bez granic” w Istebnej na nartorolkach (wrzesień 2014), 1 miejsce w Pucharze Śląska w kategorii OPEN na nartorolkach (wrzesień 2014), 1 miejsce w  X Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Biegach Narciarskich w Szelment-Białystok (marzec 2014) ma za sobą udany początek w Pucharze Świata w Lillehammer - klasyfikacja generalna Pucharu Świata (po 3 z 25 biegów) - 51 miejsce.

Kryspin Paradysz – mieszkaniec Korczyny, karate
Członek kadry Polski, 2 i 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Ząbkowicach Śląskich (karate kumite i kata juniorów 16-17 lat),  2 i 3 miejsce w  Mistrzostwach Polski w Radzyminie (eliminacje do ME, czerwiec 2014) 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w Koszalinie w karate, 3 miejsce w Mistrzostwach Podkarpacia, 3 miejsce w Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin - Shinkyokushin Kadetów, Młodzieżowców U-22 i Seniorów Open w Kownie na Litwie (listopad 2014). Ponadto piłkarz Kotwicy Korczyna w kategorii juniorów.

Zasady głosowania na stronie: http://powiat.krosno.pl/aktualnoci/952-xiv-plebiscyt-na-najpopularniejszych-sportowcow-trenerow-i-dzialaczy-powiatu-krosnienskiego-w-2014-roku oraz w tygodniku "Nowe Podkarpacie".

Zapraszamy do głosowania!

Żródło: www.korczyna.pl oraz własne.