Start Rymanów - Kotwica Korczyna 0:1 (0:1)

0:1 M. Wilk 40' (samobójcza)

Kotwica: Jakub Leszkiewicz - Tomasz Janusz, Kamil Gonet II, Łukasz Gonet, Jakub Korona - Dawid Zych (89 Bartosz Kędzierski), Konrad Urbanek, Robert Rachwał, Grzegorz Rogalski - Maciej Abratowski (72 Paweł Gazda), Konrad Słowik

Widzów 80 w tym 40 z Korczyny     Żółta kartka K. Gonet II

Liczą się 3 punkty!
Wyjazdowy mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, Kotwica chciała podtrzymać passę szóstego meczu bez porażki a drugiego z rzędu zwycięstwa, gospodarze chcąc liczyć się w walce o utrzymanie musieli ten mecz wygrać. Start Rymanów, niegdyś legenda krośnieńskiej okręgówki dziś okupuje ostatnie miejsce w tabeli z 6-cioma punktami na koncie. Nie przez przypadek w okolicy Rymanowa zlokalizowanych jest dużo wietrznych wiatraków, tutaj wieje i wieje, no i niestety w pierwszej połowie meczu wiało podwójnie, wiało w powietrzu i wiało na boisku tyle że nudą wiało przez duże N. Jedyna akcja godna odnotowania to jak się okazało zwycięska bramka dla Kotwy strzelona przez… Start Rymanów. W 40 min z rzutu wolnego w światło bramki mocno uderzał Grzegorz Rogalski, w polu karnym „najsprytniejszym” okazał się gracz gospodarzy Mateusz Wilk i skierował piłkę do własnej bramki. 0-1 dla Kotwy utrzymało się do przerwy. Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia Startu i w pierwszej akcji szarżujący lewy pomocnik gospodarzy łatwo ograł Tomka Janusza i Łukasza Goneta, wyszedł na czystą pozycję, uderzył z ostrego kąta ale na posterunku był Jakub „Lesio” Leszkiewicz. To by było na tyle jeśli chodzi o klarowne sytuacje miejscowych. Później to tylko bicie w mur, w mur którym okazał się Kamil Gonet – kapitalnie prowadził grę defensywną naszej drużyny pod każdym względem (przerywał, wybijał, ustawiał i … skutecznie krzyczał na swego brata Łukasza). W międzyczasie jeden z zawodników Startu ujrzał czerwoną kartkę totalnie osłabiając swoją drużynę. Kontry to woda na młyn dla Kotwy, przez blisko 30 min wyprowadzaliśmy akcje w sytuacjach 2 na 1, 3 na 2,4 na 2, jednak żadna z nich nie została wykorzystana i wynik nie uległ zmianie. Okazje na podwyższenie wyniku marnowali Słowik i Abratowski. Cóż można powiedzieć, są takie mecze gdzie idzie jak po gruzie i gra się kompletnie nie układa, jednak ważne jest to, że w takich meczach zdobywa się 3 punkty i w tabeli można dopisać kolejną trójkę. Przed nami ostatni mecz jesieni – nie odpuśćmy, pobiegajmy i powalczmy a zakończenie rundy spędzimy w bardzo miłej atmosferze!